Křest pivního speciálu k výročí univerzity

Program MEET UP 23 nabídne také jednu slavnostní událost spjatou s oblíbeným tekutým chlebem. Na olomoucké náplavce se totiž uskuteční křest piva, a to nejen tak ledajakého. Jedná se totiž o speciál vyrobený k letošnímu výročí Univerzity Palackého, jak ostatně napovídá název piva – RE450N UP. Tento speciál je inspirován recepturou přibližně ze 16. století. Pivo je dle archeologických nálezů a dobových dokumentů uvařeno ve spolupráci se studenty přírodovědecké fakulty, kteří vdechli receptuře život. Zrodilo se v experimentálním mikropivovaru Eureka na katedře analytické chemie. Křest piva RE450N UP se uskuteční v úterý 19. září v 17.30 hodin na olomoucké náplavce za účasti rektora UP Martina Procházky a zástupců mikropivovaru Eureka a pivovaru Chomout.