Festival rozzáří zeměkoule, Mars i medúzy

Bohatý program doplní i netradiční světelné instalace – ve středu a ve čtvrtek večer bude na Biskupském náměstí k vidění téměř šest metrů široká zeměkoule, která se pak v pátek přesune k vědeckému ústavu CATRIN během Noci vědců. UV instalace od umělecké skupiny Chaoscompany oživí nádvoří Zbrojnice i areál Korunní pevnůstky. Tamtéž bude premiérově k vidění i šestimetrový model Marsu neboli Marsmeloun během páteční Noci vědců. A konečně, čtvrteční program na nádvoří univerzitní knihovny zakončí pražský V.O.S.A. Theatre se svou performance Návštěvníci, která zahrnuje osmimetrové objekty plující vzduchem za doprovodu zvuků oceánů a velrybích zpěvů. Medúzy, ryby nebo potápěč přitom obsahují několik kilometrů optických vláken a tisíce LED diod.