ANNET X + RADIMO

R&B v češtině? Pro některé z nás to zní jako splněný sen, dlouho to tu chybělo. Díru na trhu trefila zpěvačka a hudebnice s ruskými kořeny Aneta Charitonova vystupující pod aliasem Annet X. Svou hudební kariéru odstartovala spoluprací s Benem Cristovaem a popovým hitem Taktomabyt, pak přišlo sebevědomé EP X vydané na brněnském rapovém labelu Mike Roft. V roce 2019 přišlo osudové seznámení s kapelníkem Champion Sound Radimem Výchopeněm a kameramankou Veronikou Donutkovou, které dalo vzniknout dokonalému tvůrčímu týmu. Nahráli spolu v období nekonečných karantén koncepční album Až budu velká, chci být Aneta Charitonova, kde Aneta vypráví o lásce, toxických vztazích nebo o tom, jak je skvělé dělat to, co vás baví. A nejde jí to nevěřit, na koncertech umí strhnout nejen precizním vokálem, ale i výbušnou, nakažlivou energií. Skvělé beaty a saxofon Radima, to vše sytí neodolatelnými groovy. Annet X vystoupí v Olomouci několik týdnů po skvělém koncertu na Colours of Ostrava, kde si podmanila zcela zaplněnou Full Moon Stage.

THE MIDDLE OF THE SANDWICH

Mladý osobitý kvintet z Olomouce se stal velkým objevem letošního ročníku Colours of Ostrava. Na vyhlášený multižánrový hudební festival jej poslali nejen pořadatelé tří předních českých festivalů, ale především přes šest tisíc hlasů fanoušků. Na svém koncertu Vás The Middle of the Sandwich vezmou na svá oblíbená místa, která jsou plná zvuků a vůní. Na Meet UP přijedou olomoučtí hudebníci rovnou z Francie, kde natáčejí nový videoklip.

ZOOBLASTERS

Zvířata (si) hrají! Členové kapely Zooblasters vystupují v kostýmech a na hlavách nosí masky zvířat. K tomu hrají neodolatelnou směsici stylů, jako je klezmer, synth-balkan, electro swing, techno, EDM a drum’n’bass. Koncert je jedna velká párty! Pod taktovkou elektro beatů a volání divočiny jsou tahle zvířata ovlivněna hudebními žánry od západu až po východ a rozhodně vědí, jak rozdovádět nejen sebe, ale hlavně vás. V Olomouci představí Zooblasters skladby z novinkového alba Animals in the House, které vyšlo v červenci.

MANU DESTRA

Manu Destra se skládá z pěti mladých hudebníků, kteří si chtějí tanečními rytmy podmanit svět. Kapela letos hraje v nové sestavě a nedávno vydala nové EP Before the Show. Manu Destra roztančí každé publikum na festivalu i v klubu. Žánrově se nejvíce blíží elektronickému popu, ale ve svých písních se nebojí odbočit k různým subžánrům elektronické hudby nebo použití orchestrálních nástrojů. Do srdcí publika se nesnaží zapsat jen originálním zvukovým designem, ale i silnými texty, ve kterých najdete radosti i strasti všech členů kapely.

HB BAND

u příležitosti slavnostního otevření Amerického centra UP

Začátky tohoto amatérského sdružení sahají do první poloviny 90. let. Na gymnáziu v Litovli se tehdy začala formovat skupina studentů se zjevným zalíbením v tradičním jazzu. Vznikla tak přátelství, která přetrvala i po přesídlení většiny muzikantů za univerzitním studiem či za prací do blízké Olomouce a kapela se tak scházela i nadále. Velmi rychle a přirozeně začala spolupráce s mnohem zkušenějším Olomouckým Dixieland Jazz Bandem a obě kapely se začaly prolínat a ovlivňovat. V současnosti HB band vyhrává jak jazz tradiční, tak i raný swing.

Změna programu vyhrazena

© MEET UP Univerzity Palackého | web Anna Medková + rostanetek | admin