Lazer Viking

Divoký a nespoutaný, sebestředný, sebedestruktivní, jindy zase introvertní a melancholický. Lazer Viking je unikátním zjevem na české hudební scéně. V Olomouci představí poslední album Tunnel Vision, na kterém překvapil odklonem od kytar k syntezátorům a které si vysloužilo cenu české hudební kritiky Apollo za album roku. Videoklip ke skladbě Yr Body pak získal Cenu Anděl. Desce Tunnel Vision vévodí masivní basové linky jako vystřižené z nejobskurnějších hitů italo-diska, repetitivní proto-techno diktát bicích automatů a odzbrojující nostalgie osmdesátkových refrénů. Vikingův ryze písničkářský cit pro vyprávění těch nejtesknějších příběhů navíc s popovým zvukem ještě nabírá na naléhavosti. Ať už tedy preferujete Dancing On My Own nebo Dancing With Tears In My Eyes, na Tunnel Vision si přijdete na své. Lazer Viking v úterý 19. září v Klubu 15 minut otevře večerní program MEET UP 23.

Lazer Viking – Yr Body (Official Video) – YouTube

Sawsane

Respektovaná choreografka, tanečnice a rapperka, to je Zuzana Al Haboubi, která vystupuje pod jménem Sawsane. Její tvorba je ovlivněna boombapem, směsí G funku, crunku, trapu a horrorcore. Aktuálně má venku svůj debutový mixtape s názvem “Huggy Wuggy tape”, kde je možné jí slyšet v různých polohách i náladách. “Disponuje výborným hlasem, flow, nestydí se, je drzá, texty vás baví a zároveň dokáže nahrát i hlubší věc,” napsal o Sawsane hip-hopový webzine Bbarak.cz. Přijďte se přesvědčit v úterý 19. září, na viděnou v Klubu 15 minut!

Sawsane – PUMA (prod. Hoodini) – YouTube

DJ VENKTOVKA

Hudební program letošního MEET UP uzavře v Klubu 15 minut nebeský hudebník a milovník těch nejvyšších kaplí DJ VENKTOVKA. Od jeho první skladby z roku 2017 Jsem tady ty si tam a od projektu Ameno EP z roku 2020, proteklo pod mostem mnoho vody a zmizelo mnoho kouře. Až vloni v listopadu vydal debutové album Princ Nahuel, jehož zvuk je na lokální scéně do jisté míry zjevením. Zářivé vokály s mlhavým autotunem jsou usazené na současných produkcích, jenž oscilují mezi mnoha polohami. Začíná #nahuelseason, buďte u toho.

DJ VENKTOVKA — KAPLE prod. RECYCLEBIN | OFFICIAL KLIP – YouTube

Michal Juřička

Michal Juřička je alternativní umělec s láskou k popu. Na hudební scéně funguje hlavně jako kytarista a songwriter kapely Trocha Klidu a nyní se věnuje i vlastní, niterní tvorbě.

Michal Juřička – Srnečka (oficiální audio) – YouTube

Ken Orion

Ken Orion studuje uměnovědy a francouzštinu na Univerzitě Palackého. Skládá klavírní či kytarové melodie a píše k nim autorské texty. V jeho písních se nejvýrazněji projevuje láska k přírodě. Pod jeho pseudonymem ho naleznete na Spotify i na Instagramu. V současné době hledá kapelu, s níž by se mohl vzájemně hudebně obohacovat.

Kláva

Jsme dvě studentky Eva a Klára (KLÁVA), které sdílejí společnou lásku ke zpěvu za doprovodu akustických kytar. Kromě koncertování na různých akcích se věnujeme také buskingu, který se stal před dvěma lety naší vášní. Proto nás můžete potkat v olomouckých ulicích, kde kolemjdoucím hrajeme a zpíváme jak české a slovenské hity, tak světovou populární hudbu. Je nám ctí, že budeme letos součástí univerzitní akce a užijeme si společně bezstarostný začátek semestru.

Unotrio

Kapela Unotrio zahraje akustické cover verze známých písniček českých i světových interpretů se jmenuje Unotrio. Je to ale trio Dumasovského typu. Nechte se nalákat jejich webovou, youtube, instagram nebo facebook stránkou.

Tata bojs – Lasičky (acoustic cover by Unotrio) – YouTube

Změna programu vyhrazena

© MEET UP Univerzity Palackého | web Anna Medková + rostanetek | admin