Univerzitní zařízení

Prezentace univerzitních jednotek a zařízení, ale také spřátelených neziskovek tvoří již tradičně nedílnou součást programu MEET UPu a ani letošní podzim samozřejmě nebude výjimkou. V rámci programu v úterý 22. září se můžeš těšit na interaktivní prezentace univerzitních pracovišť, která se ti mohou hodit, i spřátelených neziskových organizací, které ti přiblíží svou činnost a pokusí se tě lapit do svých řad. Všechny prezentace na tebe budou čekat na Biskupském náměstí před Knihovnou UP od 15 do 20 hodin (dle počasí venku či ve vnitřních prostorách)!

Univerzitní jednotky a zařízení:

Nadační fond UP

Nadační fond UP si pro návštěvníky připraví interaktivní aktivitu.

Kariérní centrum UP

Při prezentaci Kariérního centra UP se můžete setkat s ambasadory a můžete si vyzkoušet osobnostní testy s vyhodnocením na místě.

Vydavatelství UP

Dílna Vydavatelství UP: Vyrobte si blok podle svého gusta

Nač vyhazovat staré papíry, fotky a knížky, když si z nich můžeme udělat osobité sešity? Na stánku Vydavatelství UP na Zbrojnici se dozvíte nejen o nabídce pro studenty, jako je tisk diplomek a seminárek, výroba kalendářů, prodej skript a knih aj., ale najdete tady také otevřenou dílnu na výrobu vlastních bloků. Bude na vás čekat nespočet papírových zbytků, stránek knih a fotografií, z nichž si poskládáte a do kroužkové vazby sami svážete bloček přesně podle svého gusta. Každý kus bude originál.

Knihovna UP

Knihovna Univerzity Palackého představí studentům nabídku svých služeb a seznámí je s portálem e-zdrojů, na kterém najdou množství elektronických knih, článků, časopisů apod., které mohou při svém studiu využívat. Přímo na místě bude možné domluvit exkurzi v knihovně pro jednotlivce i vícečetné skupinky.

Milovníci knih a čtení si přijdou na své ve čtecím koutku se swap knihovnou a připraveny budou také kvízy o ceny.

Udržitelná univerzita

Udržitelná univerzita společně s Udržitelným Palackým a Skautským institutem si pro návštěvníky připraví blešák Swap UP.

Zahraniční oddělení UP

Zahraniční oddělení UP bude mít pro návštěvníky přichystané informační materiály o zahraničních mobilitách a kvízy s drobnostmi jako odměnou pro úspěšné řešitele.

Dobrovolnické centrum UP

Dobrovolnické centrum UP představí paní docentka Tatiana Matulayová 22.9. v odpoledních hodinách na hlavním pódiu. Na stánku se bude tato univerzitní jednotka prezentovat jednotlivým zájemcům a rozdávat propagační letáčky.

Academia Film Olomouc

AFO si připraví sestřih filmů z minulých ročníků AFO a soutěže o AFO merch.

Pevnost poznání

Neváhejte a zastavte se u stánku Laboratoř poznání. Na vlastní kůži vyzkoušíte chlad kapaliny s téměř nepředstavitelnou teplotou, -196 °C. Samozřejmě bezpečně, pod odborným dohledem zkušeného animátora. A kdo si netroufá, může vyzvat „k souboji“ zapeklité hlavolamy! Podívejte se, co umí lektoři ze science centra Pevnosti poznání Univerzity Palackého.

Konfuciův institut

Konfuciův institut si pro návštěvníky připraví ochutnávku čaje, kaligrafii, taichi a čínskou malbu.

Institut krále Sedžonga

Institut krále Sedžonga si pro návštěvníky připraví ochutnávku tradičních korejských nápojů a pochutin, kvíz Hangul, zkoušení tradičních korejských oděvů a zábavné aktivity s hůlkami.

Neziskové a partnerské organizace:

Skautský institut

Skautský institut si připraví pro návštěvníky aktivitu společně se studentskou iniciativou Udržitelným Palackým.

Ollove

Ollove si připraví pro návštěvníky make-up artistu, omalovánky, podepisování petice manželství pro všechny.

Zet-My

Organizace Zet-My, z. s. prostřednictvím interaktivních hrátek seznámí studenty s tím, jak lidé s postižením mohou vnímat odlišně svět kolem sebe. Studenti si na vlastní kůži vyzkoušejí nástrahy alternativní komunikace. Dozví se, jaké druhy podpory osoby s mentálním postižením potřebují, v jakých oblastech a jak jim můžeme pomoci. Mimo jiné studentům nabídneme možnosti účasti na podpoře těchto lidí prostřednictvím zapojení se v aktivitách spolku jako dobrovolník či v projektu homesharing.

Divadlo Na cucky

Divadlo Na cucky představí pestrou škálu aktivit, které můžete na Dolním náměstí, v místě jeho působení, navštěvovat. Přijďte se podívat na zbrusu nový merch, nabídku vzdělávání nebo jen očíhnout, kam můžete v Olomouci za kulturou a co je v cuckách nového.

Maltézská pomoc

Na tomto stánku proběhne prezentace činnosti Maltézské pomoci, její historii a spojení s Řádem Maltézských rytířů, dále dobrovolnictví a dobrovolnické aktivity v různých oblastech (pomoc dětem a rodinám, kterým hrozí vyloučení vyloučení, osamoceným seniorům, vězňům, osobám bez domova, osobám se zdravotním postižením a také pečujícím osobám). Dobrovolnická činnost je uskutečňována hlavně sociálně-aktivizačními a volnočasovými činnostmi, jako je povídání, doprovázení, doučování, hry, apod. Pro dobrovolníky nabízíme různé vzdělávací kurzy, supervize a další setkávání (například tábory, projekty Erasmus+).

Dále bude na stánku nachystané drobné občerstvení s nápojem zdarma, a také bude k dispozici invalidní vozík, kde si ostatní mohou vyzkoušet, jak se s vozíkem manipuluje.

Euforka

Euforka se bude prezentovat především interaktivním kvízem o všem z Evropy, co se během roku objevilo na online platformách projektu. Ve stánku si návštěvníci mohou prohlédnout grafický design projektu, a to za pomoci karet s obrázky a motivy Euforky, které byly vytvořeny k různým příspěvkům. V neposlední řadě se zájemci budou moci podívat na svět euforkovskými brýlemi a vyfotit se na Instagram projektu.

© MEET UP Univerzity Palackého | web Anna Medková + rostanetek | admin